Spirited Away (Blu-ray Review)

Spirited Away (GKids Blu-ray Disc)

amazonbuttonsm

I love tropoja aktoret

Feb 03, 2020 · Emisioni ?Jo Vetëm Modë? në Tv Klan ka qenë në premierën e filmit ?I Love Tropoja? në Pallatin e Kongreseve ku ka zhviluar intervista me aktorët e kastit, por jo vetëm. Në një “përballje” midis dy miqsh që jetën ia kanë kushtuar aktrimit por jo vetëm, ajo që dimë ekzakt për këto projekte janë disa pjesëza që vetë aktoret na kanë lejuar të Ata që do të sjellin plot të qeshura, deklarata të forta dhe shumë argëtim, janë aktorët e filmit më të ri që shumë shpejt do të dalë në kinema, “I love Tropoja”. Cineplexx më 6 shkurt do e mbajë premierën e komedisë së re shqiptare “I Love Tropoja”, me aktorët e filmit prezent në kinema. Moderatorja e ndoqi filmin nga afër pasi tha se ishte në premierën e tij dhe u argëtua pafund. Filmi është padyshim eventi më i madh i vitit që ka mbledhur së bashku Vip-a, biznesmenë, artistë dhe influencers. Ëngjëlli ndodhet për momentin në Stamboll dhe sensi i tij i humorit i ka bërë të gjithë të qeshin. Jan 31, 2020 · Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Jan. Personazhe të njohura të showbizit, aktorë, këngëtarë, gazetarë ishin të ftuar në premierën e “I love Tropoja”. Përpos tij, në emision ishin ftuar disa nga aktorët e filmit, ndër ta këngëtarja e njohur Enca e ci Nga Astrit Patozi Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si nisjen e zgjidhjes së krizës, madje disa syresh duke e konsideruar atë ngjarje të sigurt, i ftoj të ndjekin intervistën e sotme të “timonierit”. Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi janë çift shumë i dashur për publikun,. Muaj më parë bota e artit në Turqi shënoj një sukses të madh ku me ‘Protector’ protagonist aktorin Cagatay Ulusoy … Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar disa nga prapaskenat e filmit “I Love Tropoja”, që e kishte pikërisht sonte premierën. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në TV Ora ku një ndër temat që ka folur është edhe roli i tij që ka pasur në filmin “I Love Tropoja”. Ai thotë se nuk e ka parë kurrë djallin të fshehur Ermal Mamaqi, Ariola Demiri dhe Enca Haxhija vijnë në Cineplexx për premierën e filmit I Love Tropoja. Ishte hera e parë që në skenën e kësaj ndërtese, e cila … “Erdhi me 8 bodigardë”, Ermal Mamaqi zbulon sa e pagoi kryeministrin Rama në filmin ‘I love Tropoja’: Iku dhe pa ngrënë! See more of Aktoret Shqiptare Jan 11, 2020 · Mbrëmjen e nesërme do të transmetohet në Top Channel puntata e fundit e këtij sezoni të “Shiko kush luan”. Shikoni Nuk ka punë diskrecioni. Ky është filmi i dytë i Ermal Mamaqit, i realizuar shumë shpejt pas filmit të tij të parë “Dy gisht mjaltë”, që pati një sukses të padiskutueshëm. Aug 26, 2019 · Filmi” I love Tropoja” i Ermal Mamaqit ka mbledhur aktorët dhe personazhet më të famshëm shqiptarë. Jan 29, 2020 · Më në fund erdhi dita për ta prezantuar përpara publikut. Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar disa nga prapaskenat e filmit “I Love Tropoja”, që e kishte pikërisht sonte premierën. Ermali tregoi se lentet e kamerave që janë përdorur në “I love Tropoja”, janë të njëjtat me ato të “Fast & Furious 8”. Ishte një herë e një kohë kur të dielave të gjithë mblidheshin para ekranit televiziv për të parë “Familjen…”, që ishte bërë aq e popullarizuar sa më s’ka. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e … Moderatorja e njohur Rudina Magjistari, në emisionin e sotëm kishte të ftuar aktorët e filmit më të ri “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Gazeta "Koha Jone" themeluar si e pavarur me datë 11 Maj 1991. Një prej aktorëve, Bruno Shllaku, në lidhje me rolin e Kryeministrit në film, zbuloi çfarë i kishte thënë Rama për rolin e tij në ?I Love Tropoja?. Filmi do të shfaqet në kinema në   This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. “Ca pëllumba ishin bashkë në një fole. Dhe turi fillon me qytetin të cilit i dedikuam filmin. Me pjesëmarrjen e saj në “I love Tropoja”, ajo ka treguar edhe njëherë aftësitë që ka në sheshxhirim. Në intervistën dhënë për ‘Gazeta Shqiptare’ ajo rrëfen bashkëpunimin me Ermal Mamaqin. Ernal Mamaqi zbulon momentin më emocionues të “I love Tropoja” dhe kush është i ftuari special në film … Ermal Mamaqi ka nisur xhirimet e filmit të tij më të ri, i cili mban titullin “I love Tropoja”. Një ditë më parë, moderatorja bukuroshe dhe shumë e dashur për publikun shqiptar, Luana Vjollca, ka publikuar promon e emisionit. Ajo sqaroi njëherë e mirë se s’ka më hatërmbetje me Mamaqin, pas zërave të fundit. Endriga I Love Tropoja (2020 )  25 Dhjetor 2019 Pas “2 gisht mjaltë”, Ermal Mamaqi ka mbaruar xhirimet e filmit të tij të dytë “I love Tropoja”. Luana ka publikuar sot promon e emisionit dhe … Ermali, producent dhe regjisor i “I love Tropoja” është i ftuar së bashku me aktorët e filmit, në puntatën finale të “Shiko kush luan”. Përndryshe, filmi … Albeu. Moderatorja e ndoqi filmin nga afër pasi tha se ishte në premierën e tij dhe u argëtua pafund, por sipas saj për një moment u trembën të gjithë. Dec 25, 2019 · Nga kjo datë do të nisë premiera e filmit të shumëpritur "I love Tropoja", një film me aktorët më të mirënjohur në vend si Mariana Kondi, Arjola Demiri, Bruno Shllaku, Bujar Asqeriu, Irgen Çela, por edhe aktorë të rinj, talentin e të cilëve do e njohim për herë të parë, siç është Enca. Prej disa kohësh, ai së bashku me stafin dhe aktorët, janë transferuar në veri të Shqipërisë, ku po realizojnë filmin. 2 ditë më parë Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Në këtë film luajnë aktorët më të mirë në vend dhe një prej tyre është Arjola Demiri. Ora News Lajme. Ermal Mamaqi, Ariola Demiri dhe Enca Haxhija vijnë në Cineplexx për premierën e filmit I Love Tropoja. Ndërkohë që Ermali ka postuar së fundmi se biletat janë drejt fundit, ALPEgossip. 6K likes. Natyrisht pa munguar edhe foto të mrekullueshme nga natyra e viseve tona mahnitëse. Dhe teksa Ermali falenderonte me … Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Sigurisht që nuk mund të mungonte në këtë film dhe aktori i njohur i humorit … Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar disa nga prapaskenat e filmit “I Love Tropoja”, që e kishte pikërisht mbrëmë. Siç duket aktrimi i shkon shumë për shtat Encës. Po të shtoheshin producentët si Ermali aktorët nuk do ishin kategori “homeless”, por një gjë ju garantoj: Producenti i filmit ‘I love Tropoja” është shumë korrekt deri në detaje të çdo lloj marrëveshje. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e … Më 6 shkurt, Cineplexx e ka mbajtur premierën e komedisë së re shqiptare “I Love Tropoja”. Ermal Mamaqi dhe Julian Deda janë dy ndër personazhet më të pëlqyer për publikun shqiptar, të cilët gjithmonë do bëjnë ndonjë batutë që do të shkaktojë shumë të qeshura. Në Tropojë. Filmi “I love Tropoja”, duket se solli në ekran pas shumë vitesh aktoren Pranvera Veizi. Sonte është premiera e filmit komedi nga Ermal Mamaqi “I Love Tropoja. com Nov 10, 2015 · Të paktën një nga këto aktore do të jetë pjesë e filmit, aq sa Deadline thekson se nuk është në dijeni se sa role femërore janë në dispozicion. ” Pas suksesit të filmit komedi dhe romancë “2 Gisht Mjaltë” Ermali vjen me një tjetër komedi që premton të qeshura pa fund. E si një tropojane e vërtet, … I Love Tropoja Një djalë me ambicie të mëdha për jetën, shpreson që së shpejti do të vendoset në pozicionin që meriton në kompaninë ku ai punon, por cuditërisht ndodh e kundërta. Një ndër aktoret ishte dhe Mariana Kondi, të cilën Ermal  Krijimi i ri i Ermal Mamaqi, filmi “ I love Tropoja”, ku përmes skenave komike dhe Enca ishte një nga aktoret kryesore në filmin “I love Tropoja” Dhe e themi me  31 Janar 2020 Enca ishte një nga aktoret kryesore në filmin “I love Tropoja” Dhe e themi me plot gojë se këngëtarja, dhe tashmë aktorja shkëlqeu në rolin e  3 Shkurt 2020 Cineplexx më 6 shkurt do e mbajë premierën e komedisë së re shqiptare “I Love Tropoja”, me aktorët e filmit prezent në kinema. Platforma albinfo. Aug 29, 2019 · Pas komedisë “2 Gisht Mjaltë”, Ermal Mamaqi do të sjellë një tjetër film i cili titullohet “I Love Tropoja”. Ditën e sotme kanë përfunduar xhirimet e filmit më të ri të Ermal Mamaqit, i cili do të titullohet “I love Tropoja”. TIRANË– Ermal Mamaqi i ka dhënë fund xhirimeve të filmit të dytë “I Love Tropoja”, që pritet të publikohet së shpejti në të gjitha kinematë. 2020 I Love Tropoja Trailer. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Ermal Mamaqi e cilësoi si një prej aktorëve më të mirë që shpesh herë kishin përputhje mendimesh në lidhje me realizimin e filmit më të fundit “I Love Tropoja”! Por sa e pagoi ai mikun e tij Irgen Cela, i cili ndryshe njihet edhe si Xhoda në skenën e humorit shqiptar? Për pagesën Irgeni ka … I Love Tropoja (2020) Edi Rama in I Love Tropoja (2020) Elisabeth Endriss, Mariana Kondi, Edi Rama, Louisa Kendrick, Aris A. Dhe vetë këngëtarja tregon se, aktrimi ka qenë ëndrra e saj më e madhe. Djali e gjen veten aty ku nuk e kishte menduar kurrë, në një qytet verior, në Tropojë (në qytetin e Marko Hoxhës në filmin “Taken”), ku duket se shpresa ka vdekur bashkë me botën në mendjen e tij. Gjatë kësaj premiere, prezent kanë qenë edhe aktorët e filmit, duke përfshirë Ermal Mamaqin, Enca Haxhian, Ariola Demirin, etj. I Love Tropoja Filmi i plotë - Full Movie (2020) 0 0. Në prezencën e shumë mysafirëve, aktorët kanë mbajtur edhe fjalime, me ç’rast kanë treguar për sfidat e ndryshme. Teksa Ermali falenderonte me radhë aktorët pjesëmarrës, ai nuk anashkaloi një ndër emrat më të rëndësishëm që u bë pjesë e filmit. Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Ditën e sotme përfunduan xhirimet e filmit dhe ishte vetë Ermali ai që ndau në profilin e tij në Instagram një video me të gjithë aktorët. Përpos tij, në emision ishin ftuar disa nga aktorët e filmit, ndër ta aktori i njohur Bruno Shllaku. L/Dosja. Së fundmi, ende pa publikuar filmin, ai ka • "Tropoja Poetike", faqe dedikuar kryesisht artit dhe letërsisë së Tropojës ndër vite dhe gjer më ditët e sotit. Ermal Mamaqi tregon për gazetën “Fjala” emocionet që kishte para premierës së filmit të tij të dytë, për aktorët dhe komentet e publikut Nga Enkelejda Fishekaj/ “I Love Tropoja“ u shfaq për herë të parë në Pallatin e Kongreseve mbrëmjen e së mërkurës. Ne studio me kastin e filmit-komedi “I love Tropoja”/ Aktoret rrefejne prapaskenat e realizimit te filmit. “Ç’prisja të shihja dhe çfarë pashë në “I love Tropoja”!”, këshilltari i ministrisë nxjerr zbuluar Mamaqin: Salla ishte bosh! 0 Këshilltari i Ministrisë së Turizmit Ermal Telhai, ka komentuar filmin e fundit të Ermal Mamaqit, që sipas tij ishte shumë më poshtë pritshmërive, ndërsa salla në Pallatin e Kongreseve Jan 29, 2020 · Në Pallatin e Kongreseve po mbahet premiera e filmit I love Tropoja Filmi vjen me regji dhe produksion të Ermal Mamaqit, skenar të Klaudia Brahimajt, Ermal Mamaqit e Besnik MustafaitKasti i mrekullueshëm i aktorëve si Ermal Mamaqi, Arjola Demiri, Mariana Kondi, Bru Jan 13, 2020 · Nga data 29 janar për 2 javë me radhë, 6 herë në ditë, në Pallatin e Kongreseve do të jepet filmi i shumëpritur e më i komentuari “I Love Tropoja”. Pak ditë më parë u zbulua se premiera e këtij filmi  Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, shumë shpejt do ta shohim si aktor në filmin më të ri të Ermal Mamaqit, “I love Tropoja”. com - Ermal Mamaqi e cilësoi si një prej aktorëve më të mirë që shpesh herë kishin përputhje mendimesh në lidhje me realizimin e filmit më të fundit “I Love Tropoja”! Por sa e pagoi ai mikun e tij Irgen Cela, i cili ndryshe njihet edhe si Xhoda në skenën Home » “Të rrish me Encën dhe të puthësh Arjolën…”, Ermali zbulon a ishte Ami xheloze për aktoret » i-love-tropoja-4-1 by Thashetheme VIP 03/02/2020 Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook. ch online dhe print është partner medial në Zvicër. E si një tropojane e vërtet, ajo shprehet se filmi është një vlerë për këtë vend. Irgen Cela ndryshe njihet edhe si Xhoda është një nga aktorët e humorit më të dashur për publikun shqiptar. Prej ditësh së bashku me stafin e xhirimit dhe aktorët, ndodhen në Tropojë ku dhe po realizohen disa nga skenat e filmit. Emisioni “Jo Vetëm Modë” në Tv Klan ka qenë në premierën e filmit “I Love Tropoja” në Pallatin e Kongreseve ku ka zhviluar intervista me aktorët e kastit, por jo vetëm. “Iu a di hallin mi gra”, shkruan aktori në përshkrimin e fotos. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e shumë të tjerë. al mëson formën që do të ketë ajo. I Love Tropoja. Premiera e “I love Tropoja” me Ramën si daja i fortë, polemika e Alfred Trebickës: Ose është film, ose tallava… Dy vite pas sherrit të bujshëm mes tyre, Rudina Magjistari dhe Ermal Mamaqi bëjnë paqe! Enca Haxhia duket mahnitëse në premierën e “I love Tropoja”. Pas suksesit të jashtëzakonshëm të filmit “2 Gisht Mjaltë”, i cili mbetet filmi më i shikuar në Cineplexx me afër 39 mijë bileta të shitura, Ermal Mamaqi sjell një komedi të re, … Enca ishte një nga aktoret kryesore në filmin “I love Tropoja” Dhe e themi me plot gojë se këngëtarja, dhe tashmë aktorja shkëlqeu në rolin e saj. Jan 24, 2020 · Soirée, Arjola Demiri: Sakrifica që bëra për të marr rolin, “I Love Tropoja”, 29 Janar 2020, Pjesa 3 - Duration: 38:13. Skip navigation I LOVE TROPOJA Nga data 29 janar, 2 javë me rradhë, 6 herë Home » “Të rrish me Encën dhe të puthësh Arjolën…”, Ermali zbulon a ishte Ami xheloze për aktoret » i-love-tropoja-4-1 by Thashetheme VIP 03/02/2020 Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook. Kanali zyrtar i Ermal Mamaqi në YouTube. Accessibility Help. Kastit të mrekullueshëm të aktorëve iu është bërë një pritje e veçantë me tupanë (siç mund […] Jan 30, 2020 · Ermal Mamaqi dhe disa nga aktorët e filmit “I love Tropoja” kanë qenë të ftuar në emisionin “Soiree”. Pranvera Veizi pati periudhën më të suksesshme të karrierës së saj pas viteve 90’, ku ishte e pranishme në pothuajse çdo komedi të trajtuar asokohe, e po ashtu edhe në grimcat humoristike që realizoheshin në programin e fundvitit në RTSH. Por, deri më tani dinim vetëm faktin se Edi Rama do të ishte në rolin e dajës së aktorit kryesor, Mamaqit. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, që zbulojnë se Fernandes do i kushtojë arkave … Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Më 6 shkurt, Cineplexx e ka mbajtur premierën e komedisë së re shqiptare “I Love Tropoja”. Behar Bucpapaj is on Facebook. Ajo sqaroi njëherë Home » “Të rrish me Encën dhe të puthësh Arjolën…”, Ermali zbulon a ishte Ami xheloze për aktoret » i-love-tropoja. Është bërë pjesë e produksionit Hollywood-ian, Fast and Furious 8. Producenti dhe regjisori, Ermal Mamaqi i ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake up”, tregoi se ka investuar shumë për këtë film, në xhirimet e të cilit janë përdorur aparaturat e nivelit më të fundit. “Djajtë e kuq” kanë arritur akordin me Sportingun e Lisbonës për të lënë të lirë mesfushorin krijues që të transferohet në “Old Trafford” që në këtë merkato janari. Kjo ka ndodhur gjatë një mini-interviste që po kryente me Ermal Mamaqin për filmin e tij më të fundit “I love Tropoja”. Gjatë një pyetësori Ermali tregon edhe çfarë nuk i pëlqen tek Ami. Me producentin dhe aktorin Ermal Mamaqi, Arjola Demiri, Marjana Kondi, Pranvera Veizi, Irgen Çela dhe Margent Çaushi @ermalmamaqioff icial @arjolademiri @marimadalen @pranveraveizi @cela_irgen @margentcaushi #Rudina #rtvklan #ilovetropoja Sep 06, 2019 · Javë më parë kanë filluar xhirimet e filmit më të ri “I Love Tropoja” të komedianit Ermal Mamaqi. Pjesë e këtij filmi ishin aktorë të njohur, midis tyre Jul Deda, Xhoda, Arjola Demiri, Enca etj. Mesa duket bi “I love Tropoja” do të jetë filmi i parë shqiptar që transmetohet në kinemate greke. Një arsye më shumë ka qe… SYNOPSIS. ?Është një figurë që do të kishte dashur gjithësecili Albeu. Ndërkohë që Mamaqi nisi të falenderonte aktorët pjesëmarrës në film dhe në atë listë nuk kishte si të mungonte as kryeministri Edi Rama, Rudina ndërhyri papritur dhe i tha se Rama kur u shfaq e ktheu Shumë shpejt, aktori dhe producenti Ermal Mamaqi, do të publikojë filmin e tij më të ri i cili do të titullohet “I love Tropoja”. Një nga surprizat do të jetë pjesëmarrja e kastit të aktorëve të filmit “I love Tropoja”. Personal Blog. Ermali ka publikuar një video në Kjo ka ndodhur gjatë një mini-interviste që po kryente me Ermal Mamaqin për filmin e tij më të fundit “I love Tropoja”. O është film, o është showbiz! O është film, o është tallava! O është film, o është histori gallate… nuk ka se si të jetë edhe kështu, edhe ashtu”, thotë ai. Në një “përballje” midis dy miqsh që jetën ia kanë kushtuar aktrimit por jo vetëm, ajo që dimë ekzakt për këto projekte janë disa pjesëza që vetë aktoret na kanë lejuar të Jan 09, 2020 · Sa u pagua për rolin në filmin “I Love Tropoja”? Flet për herë të parë aktori Irgen Cela. 3. Ermal Mamaqi tregon si u ribashkuan SHBLSH-at dhe si e refuzoi Gent Zenelaj për filmin “I Love Tropoja” 26/01/2020 - 18:45 Deklarata e fortë e make-up artisti shqiptar: Është turp, ka burra me gra e fëmijë që janë gay Dec 25, 2019 · Ami dhe Ermali kanë uruar besimtarët e krishterë përmes disa videove. Ai është shprehur … Producenti dhe regjisori, Ermal Mamaqi i ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake up”, tregoi se ka investuar shumë për këtë film, në xhirimet e të cilit janë përdorur aparaturat e nivelit më të fundit. Xing me Ermalin/ Aktoret e “Dy gisht mjalte” tregojne sa jane paguar per filmin Admin Subscribe 0. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është një ndër aktorët pjesmarrës në filmin “I Love Tropoja, të realizuar nga Ermal Mamaqi. al Kanali zyrtar i Ermal Mamaqi në YouTube. Por që në nisje të ftuarit dhe organizatorët janë përballur me një incident, pasi teksa njerëzit hynin brenda në sallë, një grup të rinjsh kanë hedhur disa fletushka në … Filmi “I love Tropoja” në porduksionin e Ermal Mamaqi, duket se solli në ekran pas shumë vitesh aktoren Pranvera Veizi. Gjithashtu dhe Dwayne “The Rock” Johnson, i cili gjithmonë e më shumë po konsiderohet si një aktor serioz, është paguar më shumë se 20 milionë dollarë për filmin … Aug 18, 2019 · Kinematografia turke është një nga më të përcjellurat veçanërisht në trojet shqiptare. Dhe teksa Ermali falenderonte me radhë aktorët pjesëmarrës, ai nuk anashkaloi një ndër emrat më të rëndësishëm që u bë pjesë e filmit. Ndërkohë që Mamaqi nisi të falenderonte aktorët pjesëmarrës në film dhe në atë listë nuk kishte si të mungonte as kryeministri Edi Rama, Rudina ndërhyri papritur dhe i tha se Rama kur u shfaq e ktheu Ish-gruaja e bossit rus të Chelsea-s, Roman Abramovich, Dasha Zhukova është martuar me bilionerin grek, Stavros Niarchos. net. Në një intervistë ekskluzive për gazetaren Enkeleda Fishekaj për Fjala. Kjo nuk është hera e parë që aktori shqiptar përfshihet në role të kinematografisë së huaj, por roli I tij I fundit mund te konsiderohet si nje nga më të rëndësishmit në karrierën e tij profesionale. Dhe teksa Ermali falenderonte me radhë aktorët pjesëmarrës, ai nuk anashkaloi një ndër Oct 28, 2016 · 5. Të ftuar do të jenë aktorët e “I love Tropoja” të cilët do të na sjellin plot të qeshura, deklarata të forta dhe do zbulojnë detaje nga filmi. Pjesë e kastit të aktorëve do të jenë personazhe … Nov 14, 2017 · 30 janë aktorët protagoniste, por peshën kryesore e mban Engin Altan Düzyatan. Sigurisht që nuk mund të mungonte në këtë film dhe aktori i njohur i humorit … Sep 05, 2019 · Sa më shumë ditë të kalojnë, aq më shumë aktorë të rinj shfaqen në filmin e Ermal Mamaqit “I Love Tropoja”. Ata që do të sjellin plot të qeshura, deklarata të forta dhe shumë argëtim, janë aktorët e filmit më të ri që shumë shpejt do të dalë në kinema, “I love Tropoja”. Kështu kanë bërë dhe së fundmi me anë të një postimi të bërë në rrjete sociale, ku filmi i Ermalit ‘I love Tropoja’ i ka bërë së bashku dy aktorët. Premiera e filmit organizohet me praninë e aktorëve më 13 dhe 14 shkurt, në Bernë dhe Cyrih. Ndër ta është edhe këngëtarja e njohur Enca, e cila pjesëmarrja e saj në film është diskutuar shumë dhe ka marrë vëmendjen maksimale. Ndërkohë që, gjatë ditës së sotme është bërë e ditur se kanë përfunduar xhirimet e filmit dhe ishte vetë Ermali ai që ndau në profilin e tij në Instagram, një video me të gjithë aktorët. Përndryshe, filmi … Jan 31, 2020 · Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Ju bëj me dije që I Love Tropoja fillon turin e Evropës në dt 4Shkurt. Deri më tani dihet që pjesë e filmit do të jenë Enca Haxhia, Uindi Haxhia, Mariana Kondi, Doktor Skerdi Faria, dhe shumë të tjerë. Vetë Ermali ndau në profilin e tij në Instagram një video me aktorët gjatë përfundimit të xhirimeve, ku ishin mbledhur të gjithë së bashku. Orët e mesditës dhe në vijim do të shtojnë vranësirat në skajin verior dhe jugor po pa rrezikuar rreshje. Ermali saqroi akuzat që ju bënë filmit duke vërtetuar edhe njëherë se asgjë nuk është sic kanë përshkruar lajmet dashakeqe dhe ftoi të gjithë ta ndjekin filmin. Së fundmi producenti dhe regjisori i filmit, Ermal Mamaqi ka zbuluar rolin që do të ketë një prej aktorëve më të dashur për publikun, Jul Deda. Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. I Love Tropoja ein Film von Ermal Mamaqi mit Ermal Mamaqi, Bruno Shllaku, Arjola Demiri. Në intervistën dhënë për ‘Gazeta Shqiptare’ ajo … Mbrëmjen e së mërkurës, u zhvillua në Pallatin e Kongreseve premiera e filmit “I Love Tropoja”, nga aktori dhe producenti Ermal Mamaqi. Top Channel Albania 33,188 views This video is unavailable. «I love Tropoja”, nga 13 shkurti në kinematë e Zvicrës Pas suksesit që pati në kinematë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, komedia “I love Tropoja” vjen edhe në kinematë e Zvicrës. Djali e gjen veten aty ku nuk e kishte menduar kurrë, në një qytet verior, në Tropojë (në qytetin e Marko Hoxhës në filmin “Taken”), ku Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Aktorët Arjola Demiri, Mariana Kondi, Bruno Shllaku, Pas suksesit që pati në kinematë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, komedia “I love Tropoja” vjen edhe në kinematë e Zvicrës. Karakteret e serialit u bënë hit, e … Jan 29, 2020 · Kryeministri Edi Rama është një ndër aktorët pjesmarrës në filmin “I Love Tropoja, të realizuar nga Ermal Mamaqi. com - Ermal Mamaqi e cilësoi si një prej aktorëve më të mirë që shpesh herë kishin përputhje mendimesh në lidhje me realizimin e filmit më të fundit “I Love Tropoja”! Por sa e pagoi ai mikun e tij Irgen Cela, i cili ndryshe njihet edhe si Xhoda në skenën Mbrëmjen e së mërkurës, u zhvillua në Pallatin e Kongreseve premiera e filmit “I Love Tropoja”, nga aktori dhe producenti Ermal Mamaqi. Vendi ynë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Press alt + / to Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Muajt e fundit, kinematografia shqiptare duket se ka kryefjalë vetëm dy filma: ”Falco” të Bes Kallakut dhe ”I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar disa nga prapaskenat e filmit “I Love Tropoja”, që e kishte pikërisht mbrëmë. Ata e kanë shfrytëzuar këtë udhëtim edhe për të shëtitur dhe argëtuar. Ai ka qenë i ftuar në emisionin ?Glamour Zone? në TV Ora ku një ndër temat që ka folur është edhe roli i tij që ka pasur në filmin ?I Love Tropoja?. I pyetur nga moderatorja Ester Bylyku për pagesën që ka marrë nga ky film, aktori Irgen Cela ndryshe njihet edhe si Xhoda është një nga aktorët e humorit më të dashur për publikun shqiptar. Pak ditë më parë në Pallatin e Kongreseve u dha premiera e shumëpritur e filmit “I Love Tropoja. Mbrëmjen e djeshme, në Pallatin e Koncerteve u shfaq për herë të parë premiera e shumëpritur e filmit “I Love Tropoja”. Jan 29, 2020 · Aktori i njohur i humorit Rezart Veleshnja ka “braktisur” në rebelim e sipër premierën e filmit “I love Tropoja”. Por, si në përmbyllje të një pune të gjatë e të lodhshme, Mamaqi … Jan 29, 2020 · Më në fund erdhi dita për ta prezantuar përpara publikut. Në fakt është një batutë që aktori i njohur bëri për ndjekësit e tij. Në një prej videove, Ermali dhe Ami shkëmbejnë puthje pasionante, e në një foto shfaqën dy fëmijët e … Pritje e ngrohtë nga publiku shqiptar në Bernë për filmin “I love Tropoja” Një prezantim i tipit gala, me foto shooting, mbi tapet të kuq në hollin e kinemasë i ka prirë shfaqjes së filmit në njërën nga sallat e mëdha të kompleksit “Pathe” Ermal Mamaqi dhe filmi i tij më i ri “I Love Tropoja” që do ketë premierën e tij në 29 janar tek Pallati i Kongreseve, ka qenë nja nga temat më të përfolura kohët e fundit. Në këtë video shihet aktorja Ariola … Siç duket aktori Jul Deda, duhet të bëj një ndryshim në pamjen e tij për rolin që luan tek “I love Tropoja. Për mua pagesa në këtë film për vendlindjen time është gjëja më e parëndësishme. Bruno Fernandes mund të konsiderohet futbollisti më i ri i Manchester United. Aktorët e “I love Tropoja” ndodhen në Zvicër, ku mbajtën dje edhe premierën e filmit. Tashmë kanë dalë dhe disa pjesë nga teksti që Edi Rama ka thënë gjatë … Feb 06, 2020 · #tvora #rtvoranews #glamourzone Irgen Cela ndryshe njihet edhe si Xhoda është një nga aktorët e humorit më të dashur për publikun shqiptar. Pëpros faktit që foli për eksperiencën e saj të parë si aktore në një … Është një ndër aktoret që pikasi në vitet 80 në sajë të lirshmërisë e origjinalitetit. Për ta mbyllur këtë analizë kam zgjedhur perifrazimin e aforizmave të Rilindasit, Naim Frashëri, Honore De Balzakut, të Binak Alisë nga Tropoja dhe Aristotelit të lashtë. Pas suksesit të jashtëzakonshëm të filmit “2 Gisht Mjaltë”, i cili mbetet filmi më i shikuar në Cineplexx me afër 39 mijë bileta të shitura, Ermal Mamaqi sjell një komedi të re, … Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Sections of this page. Sep 05, 2019 · Sa më shumë ditë të kalojnë, aq më shumë aktorë të rinj shfaqen në filmin e Ermal Mamaqit “I Love Tropoja”. Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga -4 në 14 gradë … Enida Himaj – Rrëfehet aktorja e “I Love Tropoja”: Mastrubimi në skenë, një mesazh për femrat shqiptare – “Zhgënjimet kam zgjedhur t’i neverit” Arjola Demiri është padyshim fenomeni aktual televiziv. Dhe teksa Ermali falenderonte me … Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Erand Hoxha. R. Teksa Ermali nisi të falenderonte kryeministrin … Sipas Variety, Ryan Reynolds i është ofruar një pagesë marramendëse prej 27 milionë dollarësh për rolin e tij të ardhshëm në “Six Underground”, një prodhim i Netflix. A ma shpjegon dot njeri që nëse do e kisha bërë filmin për të çnderuar Tropojanët si mund të shkoja ta shfaq këtë film për të gjithë ata? Jan 10, 2020 · Mbrëmjen e nesërme do të transmetohet në Top Channel puntata e fundit e këtij sezoni të “Shiko kush luan”. Gent Bejko në filmin “Mother”, ku do të luajnë Lawrence, Bardem e të tjerë Genti Bejko i cili është regjisor nga Shqipëria, por më shumë njihet si aktor, aktualisht me familjën e tij është bartur … Një kujdestare e re fëmijësh punësohet nga një burrë i cili ka marrë kujdestarinë prindërore të nipit dhe mbesës së tij, pas vdekjes së prindërve të tyre Në Pallatin e Kongreseve ka nisur premiera e filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit, ku ndër të tjera ka një rol edhe kryeministri Edi Rama. Këtë lajm e ka dhënë … RevistaWho. Ky film i zhanerit komedi ka bërë pjesë të saj aktorë të shquar të skenës shqiptare si edhe figura të njohura për publikun siç janë Enca dhe kryeministri i vendit Edi Rama. com 14/01/2020, 15:20 14/01/2020. E Martë, 11 Shkurt 2020 – 9:00 Arjola Demiri është padyshim fenomeni aktual televiziv. View this post on Instagram I Tropoja. Prej disa ditësh ai ka ndarë në Instagram momente të ndryshme nga xhirimet, duke zbuluar edhe një pjesë të kastit të aktorëve. Jan 31, 2020 · Ndërsa në “I love Tropoja” si aktorë shfaqen edhe elementë të showbizit, për Trebickën filmi është një nismë që duhet marrë seriozisht…”. Watch Queue Queue Vijon ‘she. Më poshtë ju sjellim një video të veçantë ku shfaqen disa nga aktorët kryesor të këtij seriali historik. Moritz, tek Olympaschanze, Zvicër. rri’ për ‘I Love Tropoja’/ Flet Jul Deda, përmend edhe Sali Berishën: Ermal Mamaqin e bëri… 0 Aktori i njohur i humorit, Jul Deda ka folur sot në lidhje me pjesëmarrjen e Kryeministrit Rama si aktor në filmin “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. ” Në një postim të fundit në Instagram, Juli shfaqet duke lyer flokët me fije. Kritikat? Aktorja … Ëngjëll Hoxha është një ndër aktorët e ‘I love Tropoja’, filmi i shumëpritur nga Ermal Mamaqi, që do të dalë me 29 janar, me premierë në Pallatin e Kongreseve. Pas suksesit të  31 Janar 2020 Çfarë prisja të shihja dhe çfarë pashë në “I love Tropoja” Vetem shikoni aktoret si Ermal Mamaqin dhe Xhulc Deden e pastaj filmi flet vete. Përndryshe, filmi … Në pallatin e Kongreseve është mbajtur premiera e filmit të dytë të Ermal Mamaqit, “I Love Tropoja”. Të tre aktorët pavarsisht se edhe në verë janë të impenjuar në një event shumë të rëndësishëm si “Verë dhe Portokalle”, duken shumë të relaksuar. Out of these cookies, the cookies that are categorized as  7. Kryeministri Edi Rama është padyshim nje artist, i cili per te aktruar dhe bere art e gjen kurdohere kohen. Shifra marramendëse: Ermal Mamaqi zbulon se ka kushtuar filmi ‘I love Tropoja’ Vetëm pak ditë na ndajnë nga 29 janari, dita kur do të mbahet premiera e filmit më të komentuar të këtyre muajve e që ka bërë namin në shitje biletash, “I love Tropoja”. Kinematografia turke është në kulmin e saj, dhe thuajse çdo film apo serial turk arrin të bëjë bujë edhe jashtë kufijve të shtetit. Dikur partnerë, tani Rudina Magjistari ka disa fjalë për rolin e Edi Ramës te filmi “I Love Tropoja” Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e … Data 1 Janar rezervon shumë surpriza në “Shiko kush luan” në ekranin e “Top Channel”. • Kjo faqe është për të gjithë ju miq të artit dhe letërsisë, ju krijues të nderuar që ruani dhe rrisni vlerat e këtij vendi. Sonte po jepet premiera e filmit “I love Tropoja” në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, shkruan lajmi. Jun 17, 2018 · Filmi komedi “I love Tropoja është morti artistik i Mamaqit dhe morti politik i Sulltan Ramës. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e … Arjola Demiri është padyshim fenomeni aktual televiziv. Një prej aktorëve, Bruno Shllaku, në lidhje me rolin e Kryeministrit në film, zbuloi çfarë i kishte thënë Rama për rolin e tij në “I Love Tropoja”. E Martë, 11 Shkurt 2020 – 9:00 Sep 05, 2019 · Sa më shumë ditë të kalojnë, aq më shumë aktorë të rinj shfaqen në filmin e Ermal Mamaqit “I Love Tropoja”. Join Facebook to connect with Behar Bucpapaj and others you may know. Të ftuar në këtë premierë janë shumë emra të njohur, e padyshim se nuk mungojnë edhe aktorët e filmit. Ju ftoj të shihni filmini dhe të knaqeni. Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari kishte të ftuar në emision disa prej aktorëve të filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Jo pse rikthimi i temës së Teatrit Kombëtar, më saktë i godinës së saj, u bë përsëri qendra e debatit publik, por, më shumë për një arsye tjetër, mua më duket se, për ta karakterizuar jetën publike, metafora e teatrit, e aktorëve dhe e lojës, është mjaft e gjetur në rastin e Shqipërisë. Një video e publikuar pak më parë nga Ermal Mamaqi po bën xhiron në … Jan 29, 2020 · Këtë të mërkurë në Pallatin e Kongreseve po mbahet premiera e filmit të shumëpritur nga Ermal Mamaqi “I love Tropoja”. Këtë na i ka treguar më së miri edhe aktori i njohur i humorit Irgen Çela përmes një video të hedhur në “Instagram”. Këtë e ka zbuluar vetë Luana me anë të disa postimeve në ‘Instastory’ dhe po ashtu disa nga aktorët që kanë publikuar foto gjatë Më 6 shkurt, Cineplexx e ka mbajtur premierën e komedisë së re shqiptare “I Love Tropoja”. Kujtojmë se pjesë e filmit “I Love Tropoja”, përkrah Mamaqit luajnë Arjola Demiri, Enca Haxhia, Mariana Kondi, Bruno Shllaku e shumë të tjerë. Si përfundim, më shumë se një, nga aktoret e lart përmendura, mund të përfundojë në sheshxhirimin e regjizorit Seth Gordon, me Damian Shannon dhe Mark Swift skenarist. Bëhet fjalë për Edi Ramën Pas suksesit që pati në kinematë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, komedia “I love Tropoja” vjen edhe në kinematë e Zvicrës. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected. ERMAL TELHAI/ Çfarë prisja të shihja dhe çfarë pashë në “I love Tropoja” Jan 31st, 2020 Blog ENTELA BINJAKU/ Dimër i ngrohtë në Bukuresht: Mbahet shfaqja "Pasion dhe Dashuri" Feb 1st, 2020 Blog MERO BAZE/ Lulzim Basha, s’ka pse shfajësohet për uljen në tryezë Jan 31st, 2020 Një periudhë e tillë është edhe për aktorët e Potokallisë, Salsano Rrapi, Ledio Lako dhe Rezart Veleshnja. /21Media / KultPlus. Ai është shprehur … Teksa filmi "I love Tropoja" po pritet me padurim, Ermal Mamaqi apo aktorët na zbulojnë vazhdimisht detaje. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e shumë Ka vite që ka përfunduar, por pavarësisht kësaj, “Familja Moderne” ende kujtohet me nostalgji nga shikuesit e rregullt, shkruan “Kosovarja”. Home » “Të rrish me Encën dhe të puthësh Arjolën…”, Ermali zbulon a ishte Ami xheloze për aktoret » i-love-tropoja-4 (1) by Thashetheme VIP 03/02/2020 Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook. “Një gjë që nuk më pëlqen tek Ami është kur vesh ca pizhame si të gjyshes”, përgjigjet Ermali. Në pritje të premierës "I Love Tropoja" të Ermal Mamaqit që do të jepet në "Pallatin e Kongreseve", zbulojmë se prezantimi i filmit do të bëhet në orën 18:00. I gjithë kasti i filmit ishin të ftuar këtë të mërkurë në Soiree, duke rrëfyer prapaskenat e filmit. i-love-tropoja. Sigurisht që nuk mund të mungonte në këtë film dhe aktori i njohur i humorit … Pas rolit në filmin “I love Tropoja”, Arjola Demiri merr postin e rëndësishëm të …! Jump to. Enca është krenare që mori pjesë Ëngjëll Hoxha është një ndër aktorët e ‘I love Tropoja’, filmi i shumëpritur nga Ermal Mamaqi, që do të dalë me 29 janar, me premierë në Pallatin e Kongreseve. al, Veleshnja është pyetur se si i është dukur roli i kryeministrit Edi … Filmi ”I love Tropoja”, flasin aktorët (Drejtpërdrejt) Cult. 2:29. Një djalë me ambicie të mëdha për jetën, shpreson që së shpejti do të vendoset në pozicionin që meriotn në kompaninë ku ai punon, por cuditërisht ndodh e kundërta. 38 vjeçari është aktor dhe prezantues shumë i njohur në Turqi, por tashmë edhe për publikun shqiptar. Në këtë film luajnë disa nga aktorët më të mirënjohur të vendit, si Marjana Kondi, Bruno Shllaku, Irgen Çela, Jul Deda e… Rudina Magjistari kishte të ftuar sot në emision aktorët e filmit “I Love Tropoja” të Ermal Mamaqit. Feb 14, 2020 · Ermal Mamaqi solli në Shkup filmin "I Love Tropoja" premierë e cika u mbajt në një nga kinematë e kryeqytetit. Ai eshte dhe një ndër aktorët pjesmarrës në filmin “I Love Tropoja, të realizuar nga Ermal Mamaqi, ku mesuam se do të ishte në rolin e dajës së aktorit kryesor, Mamaqit. Moderatorja e njohur e ndoqi filmin nga afër pasi tha se ishte në premierën e tij dhe u argëtua pafund. Të pranishëm ishin edhe aktorët e tjerë të fmit si Arjola Demiri, Irgen Cela e të tjerë. Çifti shpenzoi 5 milionë dollarë për një dasmë me miqtë dhe të afërmit në St. Dyshja zgjodhën që përmes disa videove t’ua urojnë besimtarëve të krishterë festën e Krishtlindjes. Dukesha e Sussex, Meghan Markle, është rikthyer në Kanada për tu bashkuar me djalin e saj, Archie, ndërsa bashkëshorti i saj Princ Harry po përpiqet të mbajë nën kontroll familjen Mbretërore. Watch Queue Queue. Përpos tij, në emision ishin ftuar disa nga aktorët e filmit, ndër ta aktorja e njohur Arjola Demir Në llogarinë Tropoja në Facebook, qytetarët kanë publikuar këtë reagim, duke paralajmëruar protesta. i love tropoja aktoret